PVC

 

Co je to PVC?
 

Synteticky vyrobená podlahová krytina, často nesprávně označovaná jako „lino“. Během druhé světové války byl velký nedostatek přírodních surovin, mj. také korku, který je zapotřebí k výrobě linolea. Proto bylo nutné přijít s novou alternativou, kterou se stal počátkem padesátých let syntetický materiál na bázi ropy, polyvinylchlorid – PVC.

 Tloušťka nášlapné vrstvy rozhoduje o vhodnosti použití podlahoviny a její odolnosti proti oděru. Podle EN 685 rozdělujeme podlahoviny dle stupně zatížení na určené pro bytové prostory, třída 22 – 23, komerční (např. kanceláře), třída 31 – 34 a průmyslové objekty (dílny, sklady apod.), třída 41 – 43. Heterogenní PVC bývá zpravidla několikanásobně tužší a tvrdší než homogenní a tedy lépe odolává případnému poškrábání.

 
 

 

Podlahy z PVC

Dnešní podlahy z PVC mají atraktivní vzhled přírodních materiálů jako je dřevo, kámen, korek a dlažba. Nejpopulárnější dekory velice věrně imitují staré prkenné podlahy a rustikální dlažby. Naše firma nabízí široký výběr PVC od nejznámějších světových výrobců prvotřídní kvality v různých cenových relacích, ale i v případě levných PVC se jedná o kvalitní výrobky s celkovou tloušťkou kolem 3 mm!

Ukázka realizace PVC podlahy

PVC podlahoviny se dají použít do každé místnosti. A to z několika důvodů: chemická odolnost, měkkost nášlapu, elasticita. Největší výhodou je velice snadná údržba. Oproti jiným typům podlah,podlahám z PVC voda vůbec nevadí a tak tam, kde je nutné časté stíraní podlahy je PVC tou správnou volbou. I když údržba PVC je jedna z nejsnadnějších je nutné dodržovat návod k údržbě.

Požadavky na podklad jsou však vyšší. Vhodné podklady: nivelační stěrky, OSB a DTD desky.