Korkové podlahy

Korek je výjimečný materiál. Kromě své univerzálnosti ? nespočtu možností použití a dekorativním vlastnostem patří k jeho největším přednostem bezvadná izolace, pružnost, nepropustnost a odolnost. Korek je přírodní materiál, který nepohlcuje ani nepřitahuje prach ? je antistatický a hypoalergenní.

Korek a veškeré výrobky z něj mají jedinečné vlastnosti. Korek je odolný proti opotřebení, výborně izoluje hluk, teplo i vibrace, nedeformuje se, je ekologický apod. Má nesčetně možností využití. Setkáte se s ním ve stavebnictví, vinařství, umění, sportu, v obuvnictví, rybářství, strojírenství, ortopedii, nově i v automobilovém průmyslu a dalších odvětvích.

Produkty z korku vypadají skvěle a vyrábí se v mnoha barevných i vzorových variacích.

Korkové produkty se snadno instalují a udržují. Korek má životnost několik desítek let. Například korkové podlahy vydrží bez obtíží, při nenáročné péči a občasných renovacích, více než 40 let.

 

Korkové plovoucí podlahy

Korková podlaha

Korkové podlahy jsou velmi oblíbené hlavně pro pocit tepla.

Přírodní korek je vlastně kůra, která se získává loupáním z živého stromu jednou za devět let, přičemž první sloupnutí je možné provést při stáří stromu alespoň 25 let. Hojně roste v Severní Africe, Sardinii a na Korsice. Struktura korku je až z 30 % vyplněna vzduchem. Díky této skutečnosti vyplývá řada fyzikálně-mechanických vlastností, které korek předurčují pro použití v oblasti podlahových krytin. Korek je lehký, stlačitelný, pružný materiál, který má velmi nízkou tepelnou vodivost.

Velice dobře odolává plísním a má velice dlouhou životnost, díky možné renovaci. Je velmi vhodný pro alergiky, protože je nenapadnutelný hmyzem, plísněmi ani mikroorganismy.

Ideální podlaha do dětských pokojů, obývacích pokojů a ložnic.

Údržba plovoucí korkové podlahy je velice jednoduchá avšak je nutné dodržovat návod k údržbě (PDF).

Obecně vyžadují teplotu vzduchu v místnosti min. 16 °C a relativní vlhkost vzduchu 55 až 65 %.

Požadavky na podklad: rovinatost do 4 mm/2 m, hladkost, odpovídající vlhkost. Vhodné podklady: OSB a DTD desky, prkenné podlahy, anhydritové potěry, betonové potěry, původní PVC atd.

Technický popis:

  • Povrchová úprava 3 vrstvy laku tvrzeného UV lampami
  • Nosná deska: zelená impregnovaná HDF deska se sníženou nasákavostí
  • Zámkový spoj UNICLIC
  • Nášlapná vrstva: 2,7 mm
  • Rozměry lamely: 910×300×10,5 mm
  • Balení: 6 lamel, 1,638 m²